Smart

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Prośba o poradę LPG do Brava 1.4 12V - 97 r.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SMART Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yacho

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 19:02
Temat postu:

Prośba o poradę LPG do Brava 1.4 12V - 97 r.


Witam
Mam Bravę 1.4 12V z 97 r (przebieg 100 000 -wiarygodny bo auto od znajomego - pierwszego właściciela) i chcę do niej założyć instalację gazową.Słyszałem różne opinie na temat montażu gazu do fiatów. W jednej z gazet wyczytałem o problemie, jaki dotyczy sterownika wtrysku benzyny firmy Magnetti-Marelli stosowanego w tych samochodach. - cytat
"Podczas pracy na gazie sterownik ten musi być wprowadzony w tryb awaryjny poprzez odcięcie sygnału z sondy lambda. Emulowanie tego sygnału, jak to ma miejsce w przypadku innych samochodów, nie wchodzi w grę, ponieważ powoduje trwałą zmianę autoadaptacji sterownika wtrysku benzyny. Efektem tego jest trudny lub niemożliwy rozruch silnika i nieprawidłowa praca silnika na benzynie".. Autor zaleca instalację sekwencyjną - w przypadku mojego auta to "połowa" wartości. Skontaktowałem się z serwisem Fiata w celu uzyskania informacji a tam ostrzegli mnie przed sekwencyjną instalacją i zaproponowali standardową firmy Tartarini -(Auto Fiat Rzeszów)
Muszę powiedzieć, że jestem teraz w kropce bo gdzie nie pójdę to słyszę różne wersje.
Proszę o poradę i ew. opinie osób, które mają GAZ w Bravie 1.4 12V lub osób , które mają doświadczenie w montazu instalacji do Bravy.
Dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
autokram

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 21:39
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Prośba o poradę LPG do Brava 1.4 12V - 97 r.


jezeli Twoje auto jest na "pełnym wtrysku" to tylko sekwencyjny , gaz jest podawany w postaci płynnej, mniejsze zuyzcie. Zakładaj tylko w dobrej firmie. Jest to koszt około 2500 zł.
_________________
autokram
Powrót do góry
Yacho

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 22:04
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Prośba o poradę LPG do Brava 1.4 12V - 97 r.


Po czym poznam czy wrtysk jest jedno , czy wielopunktowy ?
Poprzedni właściciel nie wie Smile a ja szczerze powiedziawszy byłem przekonany, że to wielopunkt.
Czy są auta 1.4 12 V na jednopunktowym wtrysku ?
Powrót do góry
gadu-gadu
gadziorski99

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 168
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat marea wekeend 1,8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2008, 11:38
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Prośba o poradę LPG do Brava 1.4 12V - 97 r.


polecam sekwencję co prawda mam maree 1.8 16v ale śmiga aż miło
Powrót do góry
gadu-gadu
Yacho

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 16:10
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Prośba o poradę LPG do Brava 1.4 12V - 97 r.


Witam ponownie
Dziękuję za porady- moje auto ma wtrysk jednopunktowy , znalazłem bardzo dobry zakład -porozmawiałem na temat instalacji (pracownicy dobrze zorientowani w zakresie montażu w Fiatach Brava, Bravo - polecili mi standardową za ok 1500 - 1600 (w zależności jaką wezmę butlę).
Jak zamontują instalację i wszystko będzie OK to polecę ich w stosownym dziale na forum.
Potwierdzili natomiast, że dla wielopunktowego wtrysku najlepsza jest instalacja "sekwencyjna"

Pozdrawiam
Janek
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 16:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SMART Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


SmartFortwo

32 900

2016r.

57 626 km

kujawsko-pomorskie

SmartFortwo

18 900

2009r.

99 000 km

śląskie

SmartForfour

14 500

2005r.

88 000 km

śląskie

SmartForfour

29 900

2016r.

40 000 km

pomorskie

SmartForfour

15 900

2005r.

80 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System