Smart

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SMART Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzikus

Czytelnik



Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przeworsk (podkarpacie)

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Gru 2007, 17:41
Temat postu:

Instalacja gazowa do toledo I ?


Witam wszystkich.
Posiadam toledo 93r 1.6 i mysle o załozeniu instalacji gazowej (tej najprostrzej) do niego.
Mam pytanie do użytkowników posadajacych intalacje LPG jak sprawuje sie w tych samochodach, czy sa duze problemy, jak wygląda sprawa spalania itp.???
Powrót do góry
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Gru 2007, 23:42
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


Witam.
Ja tak samo zastanawiałem czy sobie zalożyc gaz i zalożylem i chodzi odpukać extra bez zadnych problemów gaz na monowtrysku pracuje super zrobiłem kupe kilometrów i wszystko spoko.
cały zestaw z założeniem kosztował mnie 1500 zł. firmy BRC i naprawdę nie narzekam pali troszkę więcej gazu niż bęzyny ale to normalne otej porze roku i ja stoje w korkach dzień w dzień ale i tak się opłaca .
zakładaj super sprawa i oszczędna za 75zł. mam cały zbiornik to jakieś 33l. gazu przelicz sobie ile teraz za to zatankujesz bęzyny.Mam już 6 miesiecy i prawie mi sie wzrucił koszt instalacij.Jestem zadowolony.

Pozdrawiam Very Happy sorki za błędy Embarassed
_________________
Robert
Powrót do góry
fr-fox-fesk

Czytelnik



Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów woj małopolskie

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Gru 2007, 06:49
Temat postu:

Czemu gaz ??


Witam chciałem sie wypowiedziec na ten temat.
Mianowicie jezeli chodzi o gaz to powiem jedno ze niby sie opłaca ale kiedys z kolegami i różnymi ludzimi przeprowadzilismy test jakies koszty co i jak...
W sumie to roznie wychodziło ale suma sumarum wyszło ze to jeden "pies"
Poniewaz w aucie z gazem
-wymiana czesta filtra powietrza
-regulacja tez kosztuje (chyba ze sam potrafisz)
-gaz niszczy silnik (to zalezy ile chce tym jezdzic)
-inny olej do silnika ( czesto przy instalacji gazowej lubi łykac olej, i to jest normalne, niech nikt nie pisze ze nie bierze czy cos, bo bierze tylko nie kazdy sie przyzna)
-swiece tez inne... krócej wytrzymuja...
-brak dynamiki (chyba ze ci nie zalezy )
-problemy z odpalaniem
-kestia jeszcze jest tak ze zaleznie od auta (nie w kazdym) to auto roznie znosi gaz, mam kumpli którzy maja w passatach 1.8 starym B3 GAZ i elegancko smiga, za inny maja fordy albo iinne auta zasilane gazem i lipa czeste regulacje, problemy z beznzyna ze zalewa swiecie....
Przerabiałem to z gazem wiec wiem ze dopóki sie nic nie psuje to OKEY ale jak zacznie sie psuc to juz AMBA FATIMA i tylko tracimy kase i nerwy.
Powiem tak ze nawet jak w miesiacu wydałbym około 50 zł wiecej na benzyne to wole to wydac niz jezdzic raz w miesiacu na serwis...

To co podliczałem u góry to sa koszty u osob które regularnie wyminaja filtry i olej, bo faktycznie zaoszczedzisz jak na oleju pojezdzisz 15 000 km to ok ale co z silnikiem ??
To jest wazne pytanie do czego to auto...
Przelicz sobie orientacyjnie czy warto zaoszczedzic pare zł i sie denerwowaac.... czy lepiej na beznzynce smigac...

a tak w ogole ktos moze powie ze jak to przeciez buduja mercedesy i fiaty ducato na CNG Smile
dobra ale to auta zbudowane specjalnie do gazu tak jak diesel do ropy..
A to ze my ingerujemy gazem do silnika to zabójstwo...silniczka...


wyraziłem swoje zdanie i prosze go nie krytykowac...

Wyraz swoje zdanie, zawsze sie czegos jeszcze naucze Smile
_________________
Człowiek uczy sie całe życie...

I głupi umiera...
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Gru 2007, 16:47
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


Witam.
Powiem ci szczeże ja tak samo mysialem jak ty i wkoncu zdecydowalem się zalorzyć gaz i tak naprawde nie mam z nim zadnych problemów co do wymiany oleju filtra itp to tu troszke sie mylisz bo nie trzeba zadnych innych olejów nie trzeba innych swiec i nie trzeba czesto wymieniać filtrów a po drugie czy masz olej do gazu i swiece do gazu fakt ze gaz ma wieksza temperature ale to nanic nie wpływa mo motor jest chlodzony ciecza prawda. ja naprawiam głowice samochodowe od 15 lat i kazed auto bierze olej czy ma gaz czy nie i niema zadnej ruznicy ze zalorzyl ktos gaz i nagle olej dolewa litrami bzdura jak masz pierscionki wyjechane lub prowadnice zaworowe to i bez gazu bedzie wciagal. Oczywiscie jak ktos sobie usawi lepsza dawke gazu zeby osiagi byly lepsze to musi liczyć sie z tym ze bedzie sciagal glowice bo wypali mu gniazda zaworowe bo czym bogatsza mieszanka gazu tym w cylindrze nie zdazy sie spalic gaz i wtedy ogien wychodzi zaworem wydechwym i nadpala gniazdo az do wypalenia i braku cisnienia w cylindrze co do wymiany filtrów i oleju jedno i drugie powinno sie wymieniac co 10000 km. A motor 1,6 ess vw na mono wtrysku pracuje super i zadko zeby ktos do mnie przyjerzdzal ze mu nie chodzi.
Jak jest dobrze wyregulowany to będzie smigał i smigal bo nawet lepiej chodzi na gazie niz na bezynie tak samo motory 16v z sekfecia pracuja bez zadnych zazutów.
Jezeli robisz duzo kilometrów naprawde ci sie wzruci a jezeli jezdzisz tylko w niedziele do kosciola to sie nie oplaca zakladac gazu .

Pozdrawiam Very Happy sorki za błedy Embarassed
_________________
Robert
Powrót do góry
ralph

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): andrychów

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Gru 2007, 11:48
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


Witam co do lpg od wielu lat zwollennicy kluca sie z przeciwnikami gazu w aucie, nikt jeszcze nie udowodnil ze gaz niszczy silnik, przy instalacji na monowtrysku (elektronik) nie ma zadnego problemu z odpalaniem bo pali na benzynie, wazne jest kto zaklada instalacje bo mozna zalozyc wylacznik pompy paliwa i reset kompa po wylaczeniu zaplonu wtedy i pompa sie nie niszczy i komputer nie uczy sie jazdy na gazie co jest wazne dla benzyny.
Olej, swiece, filtry i tak trzeba zmieniac ( ja jezdze na mobilu semisynt.) a jak ktos jezdzi do pracy i duzo tak jak ja to instalacja zwraca sie w niecaly rok, nie mozna tylko zapominac o kontroli inst.gaz. co 10000km i wszystko bedzie ok. I na koniec ustawa obowiazujaca w unii mowi ze gaz jest bardziej ekologiczny i jego cena musi wynosic polowe ceny litra benz. i to jest najlepsze, pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 19 Gru 2007, 11:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dzikus

Czytelnik



Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przeworsk (podkarpacie)

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Gru 2007, 18:56
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


No Własnie że do pracy 40km codziennie. I jeszcze jedna sprawa zakładac jak najprostszą instalacje gazowa czy bawic sie w elektronikie( wyłacznik pompy paliwa itp.)???
Powrót do góry
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Gru 2007, 22:15
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


Witam.
Sekwecj nie załorzysz gazownicy beda wiedzieli jaka zalorzyc ja mam zalorzona BRC i jestem zadowolony najprostrza instalacja to sie zaklada do samochodów z gaznikiem i trzeba robic wypalania i takie tam , a 1,6 ess monowtrysk niemusisz nic wypalac tylko wsiadasz odpalasz i jedziesz jak dodasz gazu powyrzej 2500 odrotów sam sie przełaczy na gaz spoko sprawa zakładaj zapomnisz co to tankowanie bezyny i pamietaj ze bezyne musisz miec w baku conajmniej 15l. na odpalanie. Very Happy

Pozdrawiam Very Happy sorki za błędy Embarassed
_________________
Robert
Powrót do góry
athlon

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Gru 2007, 11:48
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


1.witam to ja mam takie pytanie jest czy monowtrysk to jest to samo co jednopunkt?? bo ja mam osobiscie toledo 1.6 z 95r i mam instalacje z reczna cantralka do wyboru gaz/benzyna to jest dobre czy zle rozwiazanie???
2.od niedawna mam problemy z ustawieniem gazu albo gasnie przy niskich obrotach albo nie chce sie rozpedzic pow. 120km/h jesli mozecie to doradzcie cos:) z góry dziekuje za pomoc i possdraffiam
Powrót do góry
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Gru 2007, 00:21
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


Witam.
Jednopunkt ?????? masz motor 1,6 ess monowtrysk iednopunktowy wtrysk paliwa.
Ja mam załozona centralke tak samo mam przelanczanie reczne ale oprucz tego mam automat , czaly czas mam ustawione na automacie i nie musze mieszac Very Happy odpala na bezynie a jak przygazuję powyzej 2000 obr/min. przelancza sie sam na gaz i jak zgasze to znowu odpala na bezynie itp.
jak podczas jazdy braknie mi gazu to przelanczam przelacznik w polorzenie srodkowe i przelanczam na bezyne a jak latem chce odpalac na samym gazie przelanczam w prawa strone i mam sam gaz.
Mam zalorzoną instalację BRC i jestem zadowolony.
Co do tego że ci gasnie powinienes oddac go do regulacji bo prawdopodobnie masz za uboga mieszanke gazu i to jest kwestia ustawienia lub cos innego a spróbuj odlaczyc klemy od akumulatora zrób male kasowanie kompa i podlacz znawu i zobacz czy bedzie gasl to moze byc wiele przyczyn nie piszesz czy na bezynie chodzi dobrze czy nie ale jak piszesz ze nie mam mocy na gazie to znaczy ze uboga mieszanka.
Oddaj do regulacji
Pozdrawiam Very Happy sorki za błędy Embarassed
_________________
Robert
Powrót do góry
athlon

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Gru 2007, 11:12
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


szczerze to nie wiem jaki mam dokladnie motor wiem ze to jest 1.6 i tyle mam w dokumentach nawet nie podali liczby km. ten ktory montowal instalacje mowil ze to gaznik ale co nie chce mi sie wierzyć. i u mnie samo sie nie przelacza na gaz jest albo benzyna albo wypalanie albo gaz wiecej opcji nie ma. na benzynie nie gasnie. Obroty na gazie sa 750obr/min jak sie rozgrzeje to nie gasnie ale tak jak by mial polowe swojej mocy (nie ma co marzyć o wyprzedzaniu bez pasa startowego prrzed soba ) macie jakieas pomysly) a moze cos z tym nieby gaznikiem. BYlem u kilku specjalistow i nawet jak wyregulowali to nie bylo to na benzynie
Powrót do góry
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Gru 2007, 20:58
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


Witam.
A czli mie posiadasz ukladu wtryskowego czyli zwykly gaznik czyli posiadasz motor o pojemności 1,6ess o oznaczeniu EZ lub RF z gaznikami Pierburg 2E3 ten drugi motor o oznaczeniu RF ma katalizator nie regulowany ( bez sondy lambda ) .
Dla twojej wiadomości Motor 1,6 ess EZ ma moc 55 kW ( 75 KM )
Motor 1,6 ess RF ma moc 53 kW ( 72 KM )
A co do tego że masz muła na gazie to niech ci zwiekszy dawke gazu jak nie pomoze oddaj do diagnosty niech zrobi diagnostyke.
Zobacz sobie jakie masz oznaczenie EZ czy RF i niestety musisz miec na wypalaniu Very Happy
Pozdrawiam. Very Happy sorki za błędy Embarassed
_________________
Robert
Powrót do góry
athlon

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Gru 2007, 21:00
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


ok i w taki razie to by sie zgadzalo bo katalizatora napewno nie mam Smile dzieki bardzo za pomoc pozdrawiam
Powrót do góry
dzikus

Czytelnik



Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przeworsk (podkarpacie)

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2007, 18:03
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


Czyli RF to ten bez sondy lambda i ma 75KM a z lambda 72KM?? aha ostatnio zauważyłem brak katalizatora (poprzedni włascicel) czy myslicie ze moze to byc przyczyna wiekszego spalania. I drugie pytanie ile powinen palic tolek 1.6 (72KM)??? Wiadomo kazdy jezdzi inaczej. I tak u mnie bez zadnych szalenstw to cyklu mieszanym wyszło 10l/100. Nie wiem czy to duzo czy malo ale poprosze o opinie na ten temat.
Powrót do góry
athlon

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2007, 19:07
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


ale gazu czy benzyny ci tyle pali?? bo mi paliwa to ok 8l a gazu sporo łyka ok 11l ;/ ale nie jest dorze ustawiony. A no i ja mam troszke ciezka noge ;P czesto gesto 140licznik pokazuje (i wiecej tesh Smile)
Powrót do góry
dzikus

Czytelnik



Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przeworsk (podkarpacie)

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2007, 20:22
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


no benzyny niestety Sad (cykl mieszany) na gaz na razie zbieram kase ale przy takim spalaniu to ciezko bedzie odłożyć Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SMART Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


SmartFortwo

32 900

2016r.

57 626 km

kujawsko-pomorskie

SmartForfour

16 500

2005r.

88 000 km

śląskie

SmartFortwo

18 900

2009r.

99 000 km

śląskie

SmartForfour

7 490

2006r.

262 407 km

pomorskie

SmartForfour

15 900

2005r.

80 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System