Smart

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Smart Fortwo ) SMARCIK 0.8dci gaśnie podczas jazdy :(



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SMART Forum Strona Główna -> ( Smart Fortwo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KEDA

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Smart ForTwo, 0,8 dci, 2002 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Paź 2018, 21:32
Temat postu:

SMARCIK 0.8dci gaśnie podczas jazdy :(


Witam wszystkich serdecznie..

Posiadam od ponad 2 lat Smarta ForTwo z silnikiem diesla 0.8dci - autko praktycznie bezawaryjne do około lipca 2018 - od tamtej pory widuje go jedynie w warsztacie Sad. Samochodzik pewnego dnia zgasł w czasie jazdy, podczas podjazdu pod niewielkie lecz długie wzniesienie - czyli praktycznie cały czas był na tzw. obrotach. Próba odpalenia ponownego bez rezultatu - akumulator padnie, a nie odpali Sad..
Oddałem go do lokalnego mechanika, który zdiagnozował, iż pompka zamontowana w zbiorniku jest wadliwa i za słabo podaje paliwo - wymienił na nową i oddał. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów autko ponownie zgasło - próba odpalenia bez rezultatu Sad. Ktoś powiedział by spróbować odpalić na tzw. plack - i odziwo auto po podaniu niewielkiej dawki placka odpala - wyrzuci chmurę z rury, kilka sekund nierówno popracuje i wraca do normy auto jak nowe - moc, praca silnika bez zarzutu, tylko po przejechaniu kolejnych kilku kilometrów (średnio około 10km) autko gaśnie podczas jazdy - znowu plack i tak w kółko.
Dodam, że autko od lipca było już kilka razy u mechanika, który założył zawór zwrotny przed listwą, posprawdzał przewody paliwowe, a ostatnio wymienił nawet pompę ciśnienia paliwa, twierdząc, że może nie trzymać ciśnienia. Ponadto wymienił jakieś czujniki - praktycznie wszystko co dotyczy podawania paliwa. Co odbieram autko - odpala i jedzie, a po chwili to samo tylko chyba coraz gorzej bo odpali pod domem, przejadę czasem około 300m, zgaszę, następnie po około 10 min odpali, podjadę w inny punkt odległy około 2km, zgaszę i po 10 min już nie odpala - i tu życie ratuje znowu plack Smile.
Mechanik powoli rozkłada ręce, a ja powoli dopuszczam myśl by go "podpalić" - porostu już mi słabo jak go widzę choć z drugiej strony nie chcę się go pozbyć.
Proszę Państwa o pomoc - co może być przyczyną takiego zachowania ??? - dodam, że jak dotąd traktowałem go bardzo dobrze. Aaa i mechanik - jak do tej pory nie wystawił rachunku i nie naciąga - porządna jednostka Smile
Powrót do góry
KEDA

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Smart ForTwo, 0,8 dci, 2002 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Paź 2018, 14:47
Temat postu:

Re: ( Smart Fortwo ) SMARCIK 0.8dci gaśnie podczas jazdy :(


Czy nikt nie zna rozwiązania dolegliwości mojego Smarcika Sad ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SMART Forum Strona Główna -> ( Smart Fortwo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Smart Fortwo »

Opinie o samochodach Smart Fortwo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Smart Fortwo ) Porady, problemy techniczne


SmartFortwo

32 900

2016r.

57 626 km

kujawsko-pomorskie

SmartForfour

29 900

2016r.

40 000 km

pomorskie

SmartForfour

15 900

2005r.

80 000 km

śląskie

SmartFortwo

18 900

2009r.

99 000 km

śląskie

SmartFortwo

24 900

2011r.

171 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System