Smart

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Smart City ) Problem z silnikiem, proszę o pomoc.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SMART Forum Strona Główna -> ( Smart City ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RobiSmart

Czytelnik



Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cho-ż
Posiadane auto: Smart Fortwo Cabrio 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Sie 2016, 10:09
Temat postu:

Problem z silnikiem, proszę o pomoc.


Od kilku dni jestem posiadaczem Smarta Cabrio 0,7 z 2003 roku. Od pewnego czasu szukałem dla syna małego autka, wybralismy markę Smart, pewnie i dlatego, że mam osobistą słabość do tego typu minicaru. Zjechałem kilkaset kilometrów, oglądając razem może siedem Smarcików. Z zażenowaniem opuszczałem place handlowe i domy właścicieli, którzy gwarantowali "przyzwoitość" tych egzemplarzy. W końcu, w ubiegłym tygodniu, po długich poszukiwaniach trafiłem na człowieka, który zaoferował mi swój samochód, autko pomimo wieku wyglada bardzo przyzwoicie, ma bogate wyposażenie, a w porównaniu z tymi co widziałem wcześniej to "Anioł". W sumie szukałem diesla, dlatego też zadałem w pierwszym poście na forum pytanie na dotyczące 700 Właściciel gwarantował, iż samochód przeszedł kilka tygodni wcześniej remont kapitalny silnika, który kosztował go ponad 3tys. zł, który zrobił w cieszącym się, w świecie Smarciarzy, serwisie samochodowym. Zagwarantował również, iż na ww usługę posiada gwarancję. Do transakcji doszło w czwartek, do domu wróciłem nim osobiście przejeżdżając ok 80km. Następnego dnia przestawiłem Smarta w garażu by wyjechać innym autem do pracy. Ku mojemu zaskoczeniu na podłodze dojrzałem kilka kropel oleju. Zaniepokojony tą sytuacją zajrzałem pod silnik i zauważyłem mocno spocony silnik przy misce olejowej, która uszczelniona została sporą ilością masy uszczelniającej na której to skraplał się olej. Sprawdziłem poziom oleju i wartość była poniżej minimum na miarce. Nie ukrywam, że ciśnienie mi mocno podskoczyło, nie znam się na mechanice, ale kupując to autko i płacąc więcej niż najdroższy w serwisie aukcyjnym (podobnym modelu roczniku i wyposażeniu) liczyłem na to, że takie problemy już nie powinny wystepować Sad. Skontaktowałem się ze sprzedawcą, on twierdzi, iż widział osobiście wyciągnięty silnik i ma pewność iż remont został przeprowadzony, a serwis udzielił rękojmi. Nie można było się skontaktować z serwisem, bo mechanicy wyjechali na zlot Smarta do Niemiec. Umówiliśmy się ze sprzedającym, iż w po niedzieli będziemy wyjaśniać sprawę w serwisie. Nie chcę zbyt emocjonalnie podchodzić do tematu licząc, że temat zostanie pozytywnie rozwiązany. Zgodnie z zaleceniem sprzedawcy zakupiłem olej syntetyczny 5w40. Dolałem 0,5 litra i na miarce pojawiła się dokładnie połowa.

Wczoraj od rana mnie dzisiaj nosiło, postanowiłem sprawdzić ile faktycznie tego oleju "ulatuje". Zatankowałem sprzęt i jako cel postawiłem sobie Muzeum Motoryzacji w Szczecinie, jadąc normalnie i nie przekraczając 90km/godz. Zrobiłem łącznie 500km. Po powrocie sprawdziłem stan oleju i historia się powtórzyła, stan oleju powrócił do początkowego, czyli trochę poniżej minimum. Dolałem resztę oleju, która została mi w butelce (0,5l.) i ponownie mam połowę na miarce. Reasumując matematycznie 0,5 na 500km to 10 litrów na 10000km.

Proszę wszystkich o opinię, może zbyt nerwowo do tego podchodzę, może to norma dla Smarta po remoncie i np może się to zmieni? Czy uszczelnianie miski masą uszczelniającą to normalne? Autko jest dość dynamiczne, nie dymi nie ma objawów niepokojących podczas jazdy, tylko bierze olej. Nie mam też żadnego doświadczenia z ta marką i nie potrafię porównać z innym podobnym Smartkiem.
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Nie 28 Sie 2016, 20:21
Temat postu:

Re: ( Smart City ) Problem z silnikiem, proszę o pomoc.


Powinieneś skontaktować się z mechanikami wykonującymi naprawę i przycisnąć ich do muru. Dlaczego w ten sposób postąpili z misą olejową. Zapewne nie chciało im się odkręcać misę i na szybkiego "zaszpachlowali" myśląc że nie będzie lecieć.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SMART Forum Strona Główna -> ( Smart City ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Smart City ) Porady, problemy techniczne


SmartFortwo

52 000

2021r.

58 000 km

śląskie

SmartForfour

16 500

2005r.

88 000 km

śląskie

SmartForfour

7 490

2006r.

262 407 km

pomorskie

SmartFortwo

18 900

2009r.

99 000 km

śląskie

SmartFortwo

24 900

2011r.

171 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System