Smart

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Nowa instalacja LPG-a błędy komputera ECU



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SMART Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DENEBO

Czytelnik



Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Maj 2006, 17:16
Temat postu:

Nowa instalacja LPG-a błędy komputera ECU


Od miesiąca jestem posiadaczem Nowej instalacji gazowej Elpigaz..zamontowanej w Seacie Toledo z silnikiem VW 1.8 monowtrysk. Silnik przed montażem pracował idealnie, zimny lub rozgrzany, także zadnych problemów z odpalaniem, odpalał na tak zwany "strzał"...Po montażu instalacji - mianowicie Viola Plus,attuator, parownik Vega itd...zaczeły się problemy! Komputer samochodu wyłapuje błędy,na benzynie pracuje nie równo, przebiera,gaśnie,zaś na gazie znacznie wzrastają obroty nawet do ok2200/min i nie spadają na tzw wolnych obrotach, ewentualnie wachają się między 1000-2000obr/min...Po zdjęciu klemy dodatniej (reset komp) z akumulatora problem znika jak by ręką odją! Ale nie na długo, po 2-3 dniach znowu to samo…
Pojechałem do warsztatu w którym montowałem instalacje (Zakład jest autoryzowany przez ELPIGAZ)powiedziano mi że dodatkowo trzeba założyć urządzenie które resetuje pamięć komputera w aucie, i w ten sposób pozbędziemy się problemu...Faktycznie po zomontowaniu takowego urządzenia objawy takie znikły,ale zaczęły sie inne problemy...Komputer w samochodzie zostaje pozbawiony zasilania i resetują się jego ustawienia wraz z innymi potrzebnymi danymi potrzebnymi do prawidłowej pracy jesnostki napędowej...Gdy odpalam silnik (zimny-na benzynie) mam wrażenie żę się rozleci,trwa to przez momęt, po chwili wszystko wraca do normy( przed założeniem tego urządzenia nie było takich objawów!) Z moich informacji jakie uzyskałem od elektromechanika, jest to niedopuszczalny błąd, aby zamontować urządzenie które to resetuje po każdorazowym wyłączeniu silnika pamięć komputera, gdyż może to spowodować uszkodzenie komputera!!! Powiedział mi też, że skoro komputer wyłapuje błędy związane z instalacją gazową, w warsztacie powinni szukać przyczyn dla czego powstają te błędy, ewentualnie zamontować inne urządzenie współdziałające z komputerem (może emulatory sondy lambdy lub wtrysku i wtedy komputer będzie zbierał tylko poprawne dane) A silnik będzie na gazie lub benzynie pracował poprawnie! Po zamontowaniu takowych urządzeń problem powinien zniknąć…Jednakże nie jestem pewien słuszności posiadanych wiadomości?
Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, Czy żeczywiście wiadomości które posiadam, są w 100% pewne!?

Niestety w dniu dzisiejszym byłem w warsztacie ponownie, gdyż po rozgżaniu silnika na maxa, i reste przestał pomagać...
Umówiłem się w warsztacie na czwartek...jestem cieka co będzie można z tym zrobić. !!!
Pozdrowionka...
_________________
SEAT TOLEDO 1.8i GLX (Finland)
+LPG
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
TRUSI

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Maj 2006, 19:24
Temat postu:

Helo!


Zupełnie zgadzam się z opinią Twojego elektromechanika. Uważam, że jeżeli samochód sprawował się normalnie przed założeniem instalacji, to tak też powinno być po jej założeniu. Serwis, który założył Ci tą instalację powinien zrobić wszystko by samochód jeździł normalnie po jej założeniu. Powinien odpowiednio dobrać instalację, nie doczytałem w Twoim poście, ale domyślam się że założyłeś sekwencję? Jeżeli Masz gwarancję na montaż to domagaj się ustawiania do momentu kiedy samochód będzie zachowywał się normalnie. Nie daj się zbyć gadaniem o urządzeniu resetującym komputer.
Mam wielu znajomych, którzy mają założone instalacje gazowe w różnych samochodach i nigdy nie słyszałem o urządzeniu do resetowania kompa. Osobiście w mojej Cordobie mam założoną zwykłą inst. mieszalnikową Tomasetto, mam przejechane 8000 km na gazie i nie mam większych problemów oprócz dziwnego wchodzenia samochodu na obroty przy czętsym zapalaniu motoru w krótkich odstępach.
Pozdrówka.
_________________
Trusi
Powrót do góry
DENEBO

Czytelnik



Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Maj 2006, 21:03
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Nowa instalacja LPG-a błędy komputera ECU


Niestety to nie jest sekwensyjna instalacja ! Do monowtrysku nie stosuje się takiej! To jest tradycyjna II generacji !
Nie ma pojęcia co wymyślą w warsztacie....Ale mam nadziję że będzie dobrze!
Napewno się odezwę i powiem co i jak !!!

Pozdrowionka...
_________________
SEAT TOLEDO 1.8i GLX (Finland)
+LPG
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
radar

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 24

Posiadane auto: cordoba 1,6+gaz '94
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Paź 2006, 20:45
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Nowa instalacja LPG-a błędy komputera ECU


posłuchaj swojego elekromechanika tam gdzie zakładali ci gaz prawdopodobnie zle dobrali typ albo czegos nie dodali przez trzy lata jeździłem c.c sporting tez monowtrysk i było super teraz mam cordobe 1,6 jedno punktowy wtrysk 94 r instalacjemieszalnikową zakładał poprzedni właściciel ma przejechane okołóo 10 tyś i jedyny problem to falowanie obrotów na benzynie raz na jakis czas po odpaleniu ale po przegazowaniu lub przejechaniu nastu kilosów znika problem komputer nie wykazuje zadnych błędów jedź do warsztatu i kaz im to zrobić albo niech ci zwracają kase i zabieraja ten szmelc a ty szukaj lepszego warsztatu bo w pewnym momencie bedziesz mieć silnik do remontu i nici z oszczednosci
Powrót do góry
gadu-gadu
kowaldes

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): kutno
Posiadane auto: vw passat 1.9 tdi 110 KM 98r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Gru 2007, 17:29
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Nowa instalacja LPG-a błędy komputera ECU


ja mam to samo zdjemowanie klem czasami co 2 dni czasami co 3 co to moze byc ja juz głupi jestem a do tego ostatno bierze mi ok 19 litr gazu
na 100km
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 14 Gru 2007, 17:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SMART Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


SmartForfour

10 700

2004r.

136 707 km

śląskie

SmartForfour

15 900

2005r.

80 000 km

śląskie

SmartFortwo

24 900

2011r.

171 000 km

śląskie

SmartFortwo

18 900

2009r.

99 000 km

śląskie

SmartFortwo

48 000

2021r.

58 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System