Smart

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SMART Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2007, 20:55
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


Witam.
Odpowiadam na pytanie dzikusa, nie czytasz uważnie postów.
Very Happy Żadem z tych motorków z oznaczeniami EZ i RF nie posiada SONDY LAMBDA.
Podam jeszcze raz czytaj uważnie.
Motor 1,6 ess 8V o oznaczeniu EZ ma moc 55 kW ( 75 KM ) wyposażony jest w gażnik Pierburg 2E3 i nie posiada katalizatora ani sondy lambda.

Motor 1,6 ess 8V o oznaczeniu RF ma moc 53 kW ( 72 KM ) wyposażony jest w gaźnik Pierburg 2E3 i posiada katalizator nieregulowany ( bez sondy lambda ) i dlatego że ma katalizator ma mniejszą moc i musi pracowac na bęzynie bezołowiowej.

Motory wyposażone w katalizatory zawsze maja mniejsza moc .

Motor 1,6 ess 8V wyposażony w katalizator i sonde lambda to do zasilania tego motorka wykorzystano układ wtryskowy jednopunktowy Mono-Jetronc firmy Bosch. Motor rozwija wtedy moc 53kW ( 72 KM ) przy predkosci obrotowej 5200 obr/min.


Chyba rozwinołem to przejźyscie i zrozumiale.


Co do spalania to bardzo ładnie ci pali otej porze Roku.Chodzi o gaz rozumiem.
Mój pali 12l na 100km i mam momowtrysk ale unas sa takie korki ze idzie sie pociac i dlatego pali tyle sprubój wyczerpac gaz do końca zatankuj 10L i jedź w trase z predkoscia 90 km. ustaw licznik na OOOO i zobacz przy ilu kilometrach stanie, bedziesz wiedzial ile pali ci na trasie przy predkosci 90km. jak 7,8 L na 100km to jest super. a moze jeszcze mniej .
na twoim miejscu bym go nie regulował .

Jeszcze jedno. Sonda Lambda
Sonda przekazuje sygnal do mikroprocesora ukałdu sterujacego praca silnika który koryguje odpowiedni sklad mieszank przez ilosc wtryskiwnego paliwa. Taka korekcja odbywa sie około 300 razy na min. A pomiar ilości tlenu w spalinach wykonywany jest 100 razy na sek.

I to by było tyle .
Pozdrawiam. Życzę Szczęśliwego Nowego Roku !!!!

Sorki za błędy Embarassed
_________________
Robert
Powrót do góry
dzikus

Czytelnik



Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przeworsk (podkarpacie)

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2007, 21:11
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


Dzieki za wyjasnienie co do silnikow (w kazdym razie mam 72KM) dobrze wiedziec Smile a co do spalania to ja mowilem ze pali mi w cyklu mieszanym 10l/100 benzyny Sad o gazie dopiero mysle. Moze lambda cos zle dziala a moze trzeba jakis reset kompa zrobic???
Powrót do góry
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Gru 2007, 21:16
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


Witam.
Sorki dzikus Very Happy bo ty chcesz zakladac Gaz troszke sie zmiliłem faktycznie ty nie masz gazu tylko chcesz zakładac zakładaj bez wachania.

Pozdrawiam Very Happy
_________________
Robert
Powrót do góry
athlon

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Gru 2007, 15:03
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


no mi benzynki nie zpalil wiecej jak 10l/100km nawet po miescie wiec sporo ci pali. no i zalozenie gazu to bardzo dobru pomysl Smile najpierw wydasz troche kasy ale za to pozniej bedziesz tylko sie cieszył Smile ( i taka mala rada jezeli nie potrzeba ci duzo miejsca w bagazniku to zaloz duza butle bo ja osobiscie mam w kole i co 220km trzeba odwiedzac dystrybutor) pozdrawiam
Powrót do góry
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Gru 2007, 17:05
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


Witam.
athlon co ty masz za butle w kole bo ja mam 41L i robie 400 km. mniej wiecej fakt ze mam ja w kole zapasowym i troszke wystaje ale sobie poradziłem i do okola dalem steropian i na to dywanik i nic nie widac tylko troszke mi sie podłoga podniosla ty pewnie masz taka mniejsza butle i dlatego tak czesto musisz jezdzic na stacje.
Nie zakladzaj wiekszej niz 41L bo zmiejszysz bagaznik i bedziesz musial zalorzyc sprezyny wzmacniane bo jak napelnisz do pelna to bedziesz tarl podloga . Very Happy

Pozdrawiam Very Happy sorki za błedy Embarassed
_________________
Robert
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 29 Gru 2007, 17:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
athlon

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Gru 2007, 17:53
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


no ja mam dojazdowke w zapasie czyli jest tam nie wiele miejsca zbiornik miesci 25l ( o ile sie nie myle) a i tak musialem jush steropianem wylozyc bagaznik wiece popieram 41l w sam raz starczy byle wiecej niz ja mam Razz pozdrawiam
Powrót do góry
dzikus

Czytelnik



Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przeworsk (podkarpacie)

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Gru 2007, 20:19
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


Ja byłem u gaziarza to mowil ze max 34l taka moze mi załozyc i oczywiscie steropian 5mm ale perspektywa 41l wyglada korzystnie. A co mojego spalania to co to moze byc za przyczyna??? anim zaloze gaz to jeszcze z miesiac Sad
Powrót do góry
Saper1

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Seat Toledo I 1,6 Ess LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Gru 2007, 20:36
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja gazowa do toledo I ?


Witam.
Oczywiscie zbiornik 34L bo tyle gazu sie miesci jak napelnisz zbiornik 41L
A co do twojego spalania to wszystko zalezy jak jezdzisz 11L piszesz bez korków w miescie zalezy ile kilometrów robisz dzienie i jakie dlogie odcinki pokonujesz ja wiem normalnie zima .
Powiem tak jak jezdzisz co dziennie przynajmniej od 200 do 300km
to bedzie ci sie oplacac ale nie przez pierwszy rok napewno.
A jak cie martwi spalanoe bezyny to jedz do diagnosty niech sprawdzi.

Pozdrawiam Very Happy
_________________
Robert
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SMART Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


SmartFortwo

32 900

2016r.

57 626 km

kujawsko-pomorskie

SmartForfour

16 500

2005r.

88 000 km

śląskie

SmartFortwo

18 900

2009r.

99 000 km

śląskie

SmartForfour

7 490

2006r.

262 407 km

pomorskie

SmartForfour

29 900

2016r.

40 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System