Smart

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Smart Fortwo ) SMARCIK 0.8dci gaśnie podczas jazdy :(



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SMART Forum Strona Główna -> ( Smart Fortwo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KEDA

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Smart ForTwo, 0,8 dci, 2002 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Paź 2018, 21:32
Temat postu:

SMARCIK 0.8dci gaśnie podczas jazdy :(


Witam wszystkich serdecznie..

Posiadam od ponad 2 lat Smarta ForTwo z silnikiem diesla 0.8dci - autko praktycznie bezawaryjne do około lipca 2018 - od tamtej pory widuje go jedynie w warsztacie Sad. Samochodzik pewnego dnia zgasł w czasie jazdy, podczas podjazdu pod niewielkie lecz długie wzniesienie - czyli praktycznie cały czas był na tzw. obrotach. Próba odpalenia ponownego bez rezultatu - akumulator padnie, a nie odpali Sad..
Oddałem go do lokalnego mechanika, który zdiagnozował, iż pompka zamontowana w zbiorniku jest wadliwa i za słabo podaje paliwo - wymienił na nową i oddał. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów autko ponownie zgasło - próba odpalenia bez rezultatu Sad. Ktoś powiedział by spróbować odpalić na tzw. plack - i odziwo auto po podaniu niewielkiej dawki placka odpala - wyrzuci chmurę z rury, kilka sekund nierówno popracuje i wraca do normy auto jak nowe - moc, praca silnika bez zarzutu, tylko po przejechaniu kolejnych kilku kilometrów (średnio około 10km) autko gaśnie podczas jazdy - znowu plack i tak w kółko.
Dodam, że autko od lipca było już kilka razy u mechanika, który założył zawór zwrotny przed listwą, posprawdzał przewody paliwowe, a ostatnio wymienił nawet pompę ciśnienia paliwa, twierdząc, że może nie trzymać ciśnienia. Ponadto wymienił jakieś czujniki - praktycznie wszystko co dotyczy podawania paliwa. Co odbieram autko - odpala i jedzie, a po chwili to samo tylko chyba coraz gorzej bo odpali pod domem, przejadę czasem około 300m, zgaszę, następnie po około 10 min odpali, podjadę w inny punkt odległy około 2km, zgaszę i po 10 min już nie odpala - i tu życie ratuje znowu plack Smile.
Mechanik powoli rozkłada ręce, a ja powoli dopuszczam myśl by go "podpalić" - porostu już mi słabo jak go widzę choć z drugiej strony nie chcę się go pozbyć.
Proszę Państwa o pomoc - co może być przyczyną takiego zachowania ??? - dodam, że jak dotąd traktowałem go bardzo dobrze. Aaa i mechanik - jak do tej pory nie wystawił rachunku i nie naciąga - porządna jednostka Smile
Powrót do góry
KEDA

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Smart ForTwo, 0,8 dci, 2002 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Paź 2018, 14:47
Temat postu:

Re: ( Smart Fortwo ) SMARCIK 0.8dci gaśnie podczas jazdy :(


Czy nikt nie zna rozwiązania dolegliwości mojego Smarcika Sad ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SMART Forum Strona Główna -> ( Smart Fortwo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Smart Fortwo »

Opinie o samochodach Smart Fortwo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Smart Fortwo ) Porady, problemy techniczne


SmartForfour

16 500

2005r.

88 000 km

śląskie

SmartForfour

10 700

2004r.

136 707 km

śląskie

SmartFortwo

32 900

2016r.

57 626 km

kujawsko-pomorskie

SmartForfour

15 900

2005r.

80 000 km

śląskie

SmartForfour

7 490

2006r.

262 407 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System